درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

امید به زندگی وخوشه مهر


امیدبه زندگی:یک شاخص اماری است که متوسط طول زندگی انسانهارانشان میدهدورابطه مستقیمی باوضع بهداشتی وامکانات تفریحی دارد ونتیجه معکوسی بافقراقتصادی،عدم بهداشت ،پایین بودن سطح سوادوبیکاری دارد.


یکی ازملاکهای مقایسه پیشرفت کشورهادرجهان ،سن امیدبه زندگی میباشد.دراین رتبه بندی ایران رتبه109جهان رادراختیارداردکه متوسط سن امیدبه زندگی مردان67وبرای زنان74سال میباشد.کشورژاپن دارای رتبه اول باسن82سال وکشورهای فقیرافریقایی باسن42سال دارای رتبه های اخرمیباشند.

هرامدنی رارفتنی هست،ادمهااصلامی اییندکه رفته باشن،چه باسوت قطارچه باسوت دستهای میان جیب،

ادمهارفتن را ازامدن بهتر یادگرفته اند،دل به دستهای ادمهانده،به عوض چشم به پاهایشان بدوز که قبل ازتولدرفتن رایاد گرفته اند.

گل مصنوعی هیچ وقت لذت شکفتن رادرک نکرده است.

امیدبه زندگی وخوشه مهر:براساس امارتقریبی 5سال اخییر(92_87)میتوان به مواردزیراشاره کرد:

باتوجه به شرایط زندگی وامکانت درخوشه مهر سن امیدبه زندگی برای مردان (67-65)سال وبرای زنان(73-71)سال میباشد.که درمقایسه باکشورعزیزمان درصدناچیزی ،تقریبا2سال درسطح پایین قراردارد.نکته قابل توجه این است که نسبت مرگ ومیرمردان73%وزنان69%میباشدوبالاترین سن مرگ برای مردان 125سال وبرای زنان102سال درسالهای اخیر میباشد.البته اماروارقام نیز هست که همراه بادلایل پایین بودن سن امیدبه زندگی وهمچنین عوامل تاثیرگذاردربالابردن ان دربخشهای دیگرقابل بررسی میباشد.

جمله های زیبادررابطه باامیددرزندگی

پیامبر(ص):امیدوارزو برای امت من رحمت است،اگرامیدنبودهیچ مادری فرزندش راشیرنمیدادوهیچ باغبانی نهالی رانمیکاشت.

امیدهمچون خون درروان ادمی جاریست اگرامیدنباشدبه پیش نمیرودو اگرباشدجهان رادگرگون میسازی.

امیداخرین چیزی هست که میمیرد.

خوشبخت کسی هست که شکوه رفتارش،افریینده لبخندزندگی درچهره دیگری باشد.

رسیدن فردابرای هیچکسی حتمی نیست پس انقدربرقصیدتاپاهایتان دردبگیردو انقدربخندیدتاپهلوهایتان اذیت شودوبه کسانیکه دوستشان داریدابرازعشق کنیدچراکه شایدفرداهرگزنیاید.

ازارزوهای بزرگ وطولانی بترسیدنابودگرزندگی هستند.

    یک روز رسدغمی به اندازه کوه                            یک روز رسدنشاط به اندازه دشت

    افسانه زندگی چنین است عزیز                             درسایه کوه بایدازدشت گذشت

حکایت جالب

روزی جوان گمنامی عاشق دخترپادشاهی شد،رنج این عشق اورابیچاره کردوراهی جزرسیدن به معشوق ندید،مردی ازندیمان پادشاه چون اورادلباخته دید،گفت:پادشاه اهل معرفت هست،اگراحساس کندبندگی خداراداری دخترش رابه تومیدهد.جوان برای رسیدن به معشوق ،مشغول عبادت شدانچنان که بندگی خالص دراوتجلی یافت.یکروز پادشاه اورادرحال نیایش درمکانی دید وگفت:بیاخواستگاری،اماجوان به جای نامعلومی رفت ودورشد.ندیم باحس کنجکاوی به جستجوی جوان پرداخت واورایافت وپرسید:چرامنصرف شدی؟جوان جواب داد:اگربندگی ،پادشاه رابدنبالم اورد بابندگی خالص پاداش جهان وعشق حقیقی رابدنبالم خواهم اورد.

تاشقایق هست زندگی بایدکرد،شقایق خودتوهستی وزندگی امیدهاوارزوهای توست.نوشته شده توسط :علی وداعی خوشه مهر
چهارشنبه 19 تیر 1392-09:40 ق.ظ
نظرات() 

e
پنجشنبه 2 مرداد 1393 08:26 ب.ظ
باسپاس تشکرازشماکه همچنین مطالب خوبی رانوشته اید ممنونم یاشاسین خوشه مهر اوشاغلایی مرسی از اقای وداعی شورای محترم لطفابه دستگاه کارت خوانی که گفته بودید میاورم رسیدگی کنیدیاشا
تقی جعفری
پنجشنبه 3 مرداد 1392 11:14 ق.ظ
تولدومرگ اجتناب ناپذیرند پس فاصله این دو را زندگی کنیم.
محمد
جمعه 28 تیر 1392 11:31 ب.ظ
بعضی وقتا فکر میکنم که وقتی زندگی قراره با مرگ تموم بشه چه فرقی بین اونی که تو زندگیش موفقه با اونی کی موفق نیست وجود داره! یا اونی که این همه عمرشو واسه درس خوندن گذاشته یا به چند زبان خارجی مسلطه با اونی که چند کلاس بیشتر نخونده، وقتی همه دیر یا زود قراره بمیرن و همه دانسته هاشون با خودشون خاک بشه!؟
پاسخ علی وداعی خوشه مهر : اینده نگری خیلی دوربازماندن ازلحظه های زیبای امروز هست لحظات هرکس باهم فرق دارند
گیله مرد
دوشنبه 24 تیر 1392 10:58 ب.ظ
لازم نیست برای طولانی زیستن،

به روزهای زندگی ات اضافه کنی،

تلاشت این باشد که

"زندگی" را به روزهایت اضافه کنی ...
پاسخ علی وداعی خوشه مهر : پس عرض زندگی ارزشمندترازطول زندگیست درعرض برای رسیدن بخداگام برمیداری امادرطول زندگی شاید...
دوشنبه 24 تیر 1392 10:57 ب.ظ
روزگارا:

تو اگر سخت به من میگیری،

با خبر باش که پژمردن من آسان نیست،

گرچه دلگیرتر از دیروزم،

گر چه فردای غم انگیز مرا میخواند،

لیک باور دارم دلخوشیها کم نیست

زندگی باید کرد...!
پنجشنبه 20 تیر 1392 11:51 ب.ظ
ههیچکدام از ما نمیدانیم چقدر زمان در دنیا برایمان باقی مانده است. آنچه که در انتها باقی می ماند، اعمال،خاطره های بجا مانده، و احساسی است که در دیگران ایجاد کرده ایم. پس سعی کنیم آنچه که میخواهیم بجای بگذاریم مردمی باشند که همیشه از ما به نیکی یاد می کنند.
saba
پنجشنبه 20 تیر 1392 10:32 ق.ظ

زندگی بایدكرد!
گاه با یك گل سرخ ،

گاه با یك دل تنگ ...

گاه باید رویید در پس یك باران

گاه باید خندید بر غمی بی پایان
پاسخ علی وداعی خوشه مهر : کاش وقتی زندگی فرصت دهد کاش ازپروانه هایادی کنیم
کاش بین ساکنان شهرعشق ردپای خویش راپیداکنیم
چهارشنبه 19 تیر 1392 06:49 ب.ظ
احساس نزدیکی به خداوند، موجب امید به آینده می شود. خداوند در قرآن می گوید ما به انسان از رگ گردن نزدیک تریم. (26)
در آیات 8 تا 10 سوره ی مزمل می گوید: نام پروردگارت را یاد کن و تنها به او دل ببند. او را نگاهبان و وکیل خود انتخاب کن و در برابر آنچه دشمنان می گویند، شکیبا باش
vanesa
چهارشنبه 19 تیر 1392 06:46 ب.ظ
امید به آینده با فلسفه ی زندگی ارتباط دارد و از این رو در مکاتب مادّی و پوچ گرایی جایگاهی ندارد. امید به آینده در قرآن به خوبی جلوه گر شده و در آیات متعدّدی به مؤمنان صالحان، صابران، متوکّلان و پرهیزگاران امید و بشارت داده شده است و انس با قرآن و تلاش برای عمل به آن، بهترین مبنا برای تقویت امید به آینده است. توجه به قوانین هستی، تصویر ذهنی از خدا، ارتباط با خدا و خود، توجه به آفرینش انسان ذکر و تزکیه عواملی هستند که موجب تقویت امید به آینده و سعادت و رستگاری انسان خواهند شد.
امید
چهارشنبه 19 تیر 1392 06:43 ب.ظ
امید بخش ترین آیه ی قرآن:
در تفسیر فرات از بشر ابن شریح نقل شده که می‌گوید: روزی از امام باقر (ع) پرسیدم که امید بخش‌ترین آیه قرآن کدام آیه است؟ حضرت فرمودند: اطرافیان شما در این باره چه نظری دارند؟

گفتم: آنها معتقدند آیه « قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمت الله » « ای بندگان من که بر نفس خویش اسراف کرده اید از رحمت خدا نا امید نباشید » امیدوار کننده ترین آیه قرآن است.

حضرت فرمود: اما ما اهل بیت چنین نظری نداریم. پرسیدم پس نظر شما در این مورد چیست؟ فرمودند: آیه « و لسوف یعطیک ربک فترضی » یعنی « و پروردگارت آنقدر به تو عطا خواهد کرد که راضی شوی »
امید بخش ترین آیه قرآن است و منظور از آن شفاعت است.

سپس ادامه دادند: یکی از دلایل ترجیح این آیه این است که در آیه مورد نظر شما شرط برخورداری از آن رحمت واسعه، توبه و تسلیم و عمل نیک اعلام شده است، اما در آیه مربوط به شفاعت، هیچ قید و شرطی جز رضایت پیامبر مهربانی و رحمت وجود ندارد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic